3 zalety wirtualnego biura

Wirtualne biuroWynajem stacjonarnego biura to ogromne obciążenie finansowe dla firmy, zwłaszcza jeśli miejscem prowadzenia działalności jest Warszawa. Czynsz, opłaty za media i dzierżawa obiektu to wydatki, które zwiększają koszty prowadzenia działalności. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się wirtualne biura, które nie tylko przyczyniają się do redukcji kosztów, lecz również zapewniają wiele korzyści dla firmy.

Co możesz zyskać, wynajmując wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to outsourcing obsługi biurowej firmy. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca otrzymuje wirtualny adres pod rejestrację firmy, a także może skorzystać z szeregu udogodnień, takich jak obsługa księgowa i obsługa korespondencji. Jest to rozwiązanie dla firm ze wszystkich sektorów, które cieszy się największą popularnością wśród freelancerów, osób bez stałego miejsca wykonywania działalności oraz osób pracujących zdalnie i prowadzących sklepy internetowe. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób, które prowadzą działalność z wynajętego mieszkania i nie mają zgody właściciela na rejestrację firmy pod tym adresem. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na wirtualne biuro.

1. Oszczędność pieniędzy

Rezygnując z wynajmu przestrzeni biurowej, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie! Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na przykład na rozwój firmy, bez konieczności szukania dodatkowych funduszy. Ciekawą opcją jest także możliwość wynajmu biurka w wirtualnym biurze, a więc pracy w przestrzeni coworkingowej. Takie rozwiązanie również pozwala zaoszczędzić, gdyż płacisz wyłącznie za biurko (a nie za całe biuro), a w cenie otrzymujesz m.in. dostęp do internetu, komputera, materiałów biurowych i sali konferencyjnej. Poszczególne opcje różnią się w zależności od firmy i wybranego pakietu. Warto również pamiętać, że wynajem wirtualnego biura można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, dzięki czemu jest to opcja bardziej opłacalna niż rejestracja firmy pod adresem domowym.

2. Obsługa księgowa

Wirtualne biura często prowadzą firmy zajmujące się księgowością, które oferują coś więcej niż adres i przestrzeń do pracy. Decydując się na wirtualne biuro, możesz liczyć na to, że dobra księgowa w Warszawie zajmie się prowadzeniem dokumentacji twojej firmy. W ramach wirtualnego biura możesz też liczyć na odbieranie poczty i telefonów oraz dodatkowe opcje, które zwiększają komfort prowadzenia działalności.

3. Prestiżowy adres

Pracujesz pod Warszawą, lecz chcesz umieścić na wizytówce adres, który zachęci klientów? Nic tak nie zwiększa prestiżu firmy jak adres w centrum dużego miasta, zwłaszcza jeśli tym miastem jest Warszawa. Decydując się na współpracę z firmą wynajmującą wirtualne biura, masz prawo umieścić otrzymany adres nie tylko w CEIDG, lecz także na wizytówce, stronie internetowej czy ulotce reklamowej.

O czym należy pamiętać?

Wiele osób zapomina, że wirtualny adres przynależy do konkretnego urzędu skarbowego. Jeśli więc twoim wymarzonym adresem jest Warszawa, a mieszkasz w Radomiu, musisz mieć świadomość tego, że wszelkie dokumenty należy dostarczać do warszawskiego urzędu. Na szczęście coraz więcej spraw urzędowych można załatwiać online, a decydując się na współpracę z biurem rachunkowym oferującym wirtualne adresy, możesz upoważnić je do reprezentowania twojej firmy w urzędzie.

Jak wybrać wirtualne biuro w Warszawie?

Nie wszystkie firmy oferujące wirtualne biura wywiązują się ze swoich obietnic. Zanim wybierzesz wirtualne biuro, sprawdź opinie na temat podmiotu i dopytaj o szczegóły współpracy. Najbardziej wiarygodne są biura rachunkowe, które oprócz wirtualnych adresów zajmują się także obsługą księgową firm. Prestiżowy adres i dobra księgowa w Warszawie to zestaw, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Takie połączenie oferuje TaxCoach - biuro rachunkowe zapewniające prestiżowy adres w atrakcyjnej lokalizacji, odbiór i przechowywanie dokumentów firmowych, dostęp do szyfrowanego panelu klienta, skanowanie dokumentów przychodzących na adres wirtualny i umieszczanie ich w wersji elektronicznej w panelu klienta oraz możliwość wynajęcia sali konferencyjnej.

Komentarze