Bezpieczna pożyczka online? To możliwe!

Pożyczka onlineUbieganie się o pożyczkę przywodzi na myśl skojarzenia o żmudnym procesie, podczas którego zmuszeni jesteśmy do wypełnienia szeregu dokumentów. Dużo prostszą i zdecydowanie szybszą alternatywą jest pożyczka online. Jednak taka forma dodatkowego finansowania postrzegana jest jako mniej bezpieczna. Czy słusznie?

Zabezpieczenia strony internetowej

W przypadku pożyczki online niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie strony internetowej, na której przebiegać będzie cały proces. Firma powinna korzystać z połączenia szyfrowanego SSL i dbać o bezpieczeństwo informatyczne. Tym lepiej, jeśli dana platforma poddawana jest regularnym audytom ze strony zewnętrznych firm informatycznych, specjalizujących się w aspektach bezpieczeństwa w sieci.

Ochrona danych osobowych

Pożyczka przez internet to najszybszy sposób zdobycia dodatkowych pieniędzy. Nazywana jest niekiedy pożyczką na dowód, ponieważ niezbędne będą m.in. dane osobowe znajdujące się właśnie na dowodzie osobistym. Udostępniając takie newralgiczne informacje, powinieneś mieć pewność, że zostaną one użyte jedynie w celach pożyczkowych. Dlatego zwróć szczególną uwagę na akceptowane zgody podczas zawierania umowy.

Szczegółowa weryfikacja

W celu zapobieganiu oszustwom, firmy oferujące pożyczki online powinny stosować dokładną weryfikację, zanim dojdzie do przelewu. Dobrym sposobem jest weryfikacja dwuetapowa, polegająca na sprawdzeniu danych odbiorcy podczas przyznawania decyzji oraz przed samym wydaniem gotówki. Najpierw weryfikuje się zgodność wszystkich danych osobowych, a następnie ich zgodność z numerem konta odbiorcy. Dzięki temu firma ma pewność, że przelew trafi do właściwego odbiorcy, który w rzeczywistości legitymuje się wskazanym dokumentem i jest właścicielem podanego konta bankowego.

Wiarygodność firmy

Najważniejszym krokiem, od którego zawsze powinien zaczynać się proces ubiegania o pożyczkę, jest sprawdzenie pożyczkodawcy. Należy upewnić się, czy firma oferująca pożyczki online jest godna zaufania. Jak to zrobić? Podstawową bazą informacji o takiej firmie jest jej strona internetowa. Upewnijmy się więc, że wszystkie warunki są jasno przedstawione, bez ukrytych kruczków lub nieścisłości. Aby mieć pewność co do legalnego działania pożyczkodawcy, możemy w prosty sposób sprawdzić, czy dana firma widnieje w rejestrze instytucji pożyczkowych Komisji Nadzoru Finansowego. Wystarczy wejść na stronę KNF i wpisać nazwę interesującej nas firmy, a dowiemy się o niej wszystkiego, co potrzebne. Wybór wiarygodnej firmy jest najlepszym gwarantem bezpiecznej pożyczki online.

Komentarze