Brylanty - kupno i sprzedaż

BrylantyBrylanty to biżuteria przez wielu uważana za najcenniejszą. Rzeczywiście najbardziej okazałe kosztują fortunę, ale na rynku dostępnych jest również bardzo wiele kamieni o znacznie mniejszej wartości, na które większość ludzi może sobie pozwolić.

Od wielu lat brylanty uwodzą, przyciągają spojrzenia, są obiektem pożądania wielu ludzi, pojawiają się w sztuce i kulturze, a także stanowią inwestycję.

Olbrzymi rynek handlu kamieniami szlachetnymi

Na praktycznie całym świecie kamienie szlachetne takie jak brylanty są niesamowicie popularne w sprzedaży. Zarówno jako biżuteria, jak również w formie inwestycyjnych brylantów, które przechowywane są latami w celach zarobku. Sporo osób również swoje drogocenności traktuje jak skarby, które będą zyskiwały na wartości z roku na rok i faktycznie zwykle tak właśnie się dzieje.

Czym są brylanty inwestycyjne?

Diamenty inwestycyjne stanowią doskonałą lokatę kapitału. W rzeczywistości jednak nie są to żadne specyficzne odmiany brylantów, a po sformułowanie to raczej odnosi się do ich zastosowania, aniżeli konkretnych cech czy rodzaju oszlifowania. Cechą diamentów inwestycyjnych jest to, że są to kamienie najwyższej jakości jeżeli chodzi o karaty. Wykorzystywane do inwestowania są zarówno diamenty przemysłowe, jak również jubilerskie.

Brylanty inwestycyjne możemy zakupić w hurtowniach, które obracają kamieniami najwyższej klasy. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z artar.com.pl, gdzie nie tylko kupimy, ale również sprzedamy swoje brylanty. Jest to więc doskonałe miejsce, które pozwoli nam na bezpieczne obracanie wartościowymi kamieniami szlachetnymi zarówno w celach inwestycyjnych, jak również w przypadku chęci zbycia swoich domowych kolekcji.

Brylanty inwestycyjne - czy warto?

Niezmiennie od wielu lat brylanty inwestycyjne stanowią ciekawy sposób na zdywersyfikowanie ryzyka inwestycyjnego i mądre ulokowanie kapitału. Inwestycja w diamenty stanowi dziś jedną z najbezpieczniejszych lokat kapitału i zdecydowanie właśnie dlatego warto się jej przyjrzeć nieco bliżej.

Dobry skup brylantów jest w stanie zarówno zaoferować nam odpowiednie ceny za kamienie szlachetne, jak również sprzedać nam diamenty chociażby właśnie pod wspominane inwestycje. Pamiętajmy jednak, że w przypadku inwestowania w diamenty, w przeciwieństwie od handlu złotem będziemy musieli ponieść opłatę w wysokości 23% VAT. Nie zniechęca to jednak nikogo, kto w ten sposób stara się zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny o dodatkowe sposoby inwestowania swojego kapitału.

Komentarze