Co to jest ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeńOzonowanie pomieszczeń to jedna z form ich dezynfekcji. Od innych rodzajów dezynfekcji różni się tym, że zbędne staje się stosowanie jakichkolwiek odkażających środków chemicznych.

Jedynym środkiem wykorzystywanym przy oznonowaniu pomieszczeń jest alotropowa odmiana tlenu - ozon. W skład cząsteczki ozonu wchodzą 3 atomu tlenu (ozon - O3). Ozon w przeciwieństwie do "zwykłego" tleny o2 jest silnym utleniaczem dzięki czemu może byc wykorzystywany w dezynfekcji. Dawniej stosowny był wyłącznie do odkażania sal operacyjnych i pomieszczeń szpitalnych. Obecnie powszechnie używany jest przy czyszczeniu klimatyzacji samochodowej i coraz częściej pomieszczeń codziennego użytku - biur, mieszkań, sklepów i innych obiektów użyteczności publicznej.

W jaki sposób przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń?

Domowe ozonowanie można przeprowadzić za pomocą niewielkich urządzeń, dostępnych w sklepach ze sprzętem AGD. Jednak aby przeprowadzić ozonowanie większego pomieszczenia - na przykład biura lub sklepu potrzebny jest o wiele bardziej wydajny sprzęt specjalistyczny. Tego typu profesjonalne usługi świadczy firma greenpointpp.pl od 20 lat wyspecjalizowana w sprzątaniu. Greenpointpp.pl jest w stanie przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń takich jak: biura, sklepy, magazyny, hale produkcyjne, przedszkola i szkoły, gabinety lekarskie i kosmetyczne, hotele, siłownie i wszystkie inne, które tego wymagają. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy skontaktować się z doradcą greenpointpp.pl, który po zapoznaniu się ze specyfiką obiektu przedstawi indywidualnie dobraną ofertę. Przy zachowaniu określonych zasad ozonowanie pomieszczeń jest czynnością całkowicie bezpieczną dla zdrowia. Ozonowanie pomieszczeń jest najskuteczniejsze, jeśli cyklicznie się je powtarza. Dla przykładu ozonowanie biura powinno być przeprowadzane 2-3 razy w roku.

Jak działa ozonowanie pomieszczeń?

Ozon jako bardzo silny przeciwutleniacz skutecznie usuwa bakterie, grzyby, większość wirusów i aktywnych alergenów w pomieszczeniu. Przy okazji eliminuje wszelkiego rodzaju przykre zapachy - kuchenne, dymy tytoniowego, kurzu. Ozonowanie pomieszczeń nadaje charakterystycznego, miłego i świeżego zapachu- takiego jak powietrze po burzy (właśnie po burzy powietrze ma pewną zawartość ozonu). Działa 50 razy mocniej niż chlor. Ozon sam w sobie jest toksyczny, jednak po przewietrzeniu pomieszczeń nie pozostawia po sobie żadnych szkodliwych dla zdrowia pozostałości. Wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt stosowany przez greeenpointpp.pl gwarantuje skuteczne i bezpieczne ozonowanie pomieszczeń.

Komentarze

Kazik
Ozonowanie to całkiem fajne rozwiązanie. Tylko należy je wykonać prawidłowo. Niestety teraz jest z tym problem, bo wiele na rynku jest firm, firemek, dla których to jest dodatkowa, intratna usługa. Bez wiedzy i doświadczenia robią ozonowanie, a efekt który jest oczekiwany, nie przychodzi. Niestety. Szczególnie po remoncie łatwo zauważyć, że ozonowanie nic nie dało. A powinno. Po każdym remoncie ozonujemy pomieszczenia współpracując z Profesjonalnym Ozonowaniem. Efekt prawidłowego ozonowania widać i czuć prawie od razu. Zupełnie inny zapach ma pomieszczenie. Wiecie, nie ma tego zapachu typowego dla poremontowych pomieszczeń. Nie czuć farby ani innych budowlanych materiałów. I tak ma być.