Czym pożyczki medyczne różnią się od chwilówek?

Pożyczki medyczneRynek pożyczek pozabankowych rozwija się w sporym tempie. Powstają specjalistyczne podmioty, zajmujące się finansowaniem określonego typu usług. Z drugiej strony pozostają dostawcy "chwilówek", pożyczek na dowolny cel. Jaka jest między nimi różnica i co jest lepszym wyborem? Dowiesz się z tej publikacji.

Profesjonalne finansowanie medyczne, wieloletnie doświadczenie

Najlepszym wyborem rynkowym jest specjalizacja. Zarówno od strony usługodawcy, jak i usługobiorcy. Tak samo jak nie chodzimy do lekarza, który "leczy wszystko" tylko wybieramy określonego specjalistę z możliwie dużym doświadczeniem. W ten sposób wiemy, że trafimy do kogoś, kto dobrze zna zagadnienie, którym się zajmuje. Podobnie lekarz wybiera swoją specjalizację, aby zdobywać wiedzę i doskonalić swoją praktykę w określonym kierunku.

Tak samo sprawy się mają z finansowaniem. MediRaty jest podmiotem, który wyrósł ze znajomości rynku medycznego, zakresu usług, jakie są świadczone oraz pacjentów w tym obszarze. Dzięki tej wiedzy spółka mogła przygotować wyspecjalizowaną ofertę finansowania usług medycznych na podstawie rzetelnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Bezpieczeństwo i rozwiązania dostosowane do potrzeb

Dzięki temu, jako pacjenci możemy skupić się na wyborze najlepszego lekarza i placówki świadczącej zabiegi, zamiast przeliczać zawartość portfela. Niestety, ale dobra medycyna kosztuje, a cena za zabiegi potrafi wynosić więcej, niż domowy, dyspozycyjny budżet. Tymczasem zdrowie nasze i naszych bliskich nie może czekać. Czasami liczy się każdy dzień zwłoki. Brak zabiegu pogarsza zdrowie, skutkuje niewygodami lub cierpieniem, generuje niepotrzebny stres. W takiej sytuacji nie ma miejsca na ryzyko, więc ważne, aby korzystać wyłącznie z usług sprawdzonego specjalisty.

Korzystając z rozwiązań MediRaty, możemy się przygotować finansowo. Określić nasze możliwości kredytowe, a także otrzymać promesę sfinansowania zabiegu. Mając zapewnione środki na opłacenie rachunków, możemy skupić się na wyborze ośrodka medycznego i terminu zabiegu. Zdrowie jest najważniejsze i temu powinniśmy poświęcić swój czas. Korzystając ze strony internetowej www.mediraty.pl możemy również znaleźć placówki partnerskie w całej Polsce.

Poufność i tajemnica lekarska

Rozwiązania MediRaty to także praktyka dochowania tajemnicy lekarskiej. Dzięki bezpośredniemu finansowaniu zabiegów i sieci placówek partnerskich informacja o okolicznościach i rodzajach leczenia pozostaje w wąskim gronie zainteresowanych. Środki nie muszą nawet przejść przez nasz rachunek bankowy, tylko trafić bezpośrednio do placówki medycznego.

Inaczej to wygląda w przypadku zwykłych firm pożyczkowych czy popularnych "chwilówek". Pomimo że są to środki na dowolny cel, wiele tego typu firm chce wiedzieć, w jaki sposób planujemy je wydać. Dlaczego? Z różnych względów, dotyczących zarówno wiarygodności pożyczkobiorcy, jak i również późniejszej windykacji. Informacja, że środki mają zostać przeznaczone na leczenie, nie musi zostać pozytywnie odebrana bez dodatkowych wyjaśnień. Odwrotnie, może wywołać niepotrzebne roztrząsanie tematu przez osoby, które nie powinny się tym interesować. Tego chcemy uniknąć.

Jasne zasady i zaufanie

Pieniądze lubią zaufanie. Zaciąganie zobowiązań w przypadkowych źródłach może mieć opłakane skutki. Na rynku jest wiele tzw. firm pożyczkowych, które w pogoni za zyskiem, niestety, żerują na ludziach, których sytuacja zmusiła do podejmowania ryzykownych rozwiązań. Te firmy nigdy nie cieszyły się dobrą reputacją i jest ku temu wiele powodów. Treść drobnym druczkiem, ukryte opłaty, nachodzenie w domu, agresywna windykacja - to wszystko prawdziwe dramaty ludzi, którzy obdarzyli zaufaniem niewłaściwe osoby.

Dlatego takie firmy jak Mediraty stawiają na czytelne, jasne zasady. Prostą strukturę kosztów, brak niejasnych zapisów. Miłą i pomocną obsługę w całym okresie współpracy. Oferują warunki dostosowane do potrzeb klienta, dlatego też wysokość rat jest zauważalnie niższa od tzw. firm chwilówkowych, porównywalna ze zwykłym kredytem bankowym.

Podsumowanie

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji, zarówno telefonicznie, jak i w korespondencji mailowej. Jeżeli chcą przedstawić Państwo swoje zapytania, uzyskać odpowiedzi oraz dowiedzieć się więcej o pracy naszego zespołu - serdecznie zapraszamy. Będzie nam miło Państwu pomóc.

Źródło grafiki - https://pixabay.com/pl/.

Komentarze