Jak przetransportować motocykl za granicę?

TransportTransport motocykla za granicę jest sporym wyzwaniem logistycznym, które wymaga mnóstwa planowania i dobrej organizacji. Trzeba wyposażyć się w odpowiedni środek transportu, zadbać o przygotowanie jednośladu do podróży, skompletować niezbędną dokumentację oraz zapoznać się z rozporządzeniami prawnymi dotyczącymi tranzytu takich pojazdów, które – przypomnijmy – nie w każdym kraju wyglądają tak samo. Jeśli transport i logistyka są Twoją mocną stroną, możesz się tym wszystkim zająć samodzielnie.

Motocykle najczęściej transportuje się przyczepą lub samochodem dostawczym. Niezależnie od tego, na jaki środek transportu się zdecydujesz, musisz dobrze zabezpieczyć przewożony pojazd na czas podróży, aby nie dopuścić do jego uszkodzenia w tranzycie. Posłużą Ci do tego specjalne pasy ściągające z zamkniętymi zaczepami oraz blokada zawieszenia – po ich zamontowaniu koniecznie upewnij się, że zabezpieczenie jest mocne i stabilne.

Jak zadbać o bezpieczny tranzyt motocykla?

Kontroluj je też w trasie, zatrzymując się co kilka kilometrów, ponieważ pasy mogą po pewnym czasie ulec poluzowaniu. W czasie podróży unikaj gwałtownych manewrów: nagłego przyśpieszania, niespodziewanego hamowania i ostrego skręcania. Przestrzeganie tych zasad powinno zagwarantować motocyklowi bezpieczny tranzyt, ale żeby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, należy jeszcze zadbać o kwestie prawne. Miej na uwadze, że przekraczanie niektórych granic może wiązać się z dodatkowymi opłatami i skomplikowanymi procedurami celnymi – przestudiowanie stosownych ustaw pozwoli Ci się na to przygotować.  Przepisy okazują się ważne nie tylko w przypadku tranzytu samych motocykli, ale też wtedy, gdy chodzi o transport części motocyklowych. Miej to na uwadze, jeśli planujesz również transport części na terenie UE lub poza nią. Więcej na GEFCO

Komu zlecić transport motocykla za granicę?

Samodzielny transport motocykla za granicę zabiera dużo czasu, kosztuje sporo wysiłku, a bywa, że przysparza też wielu kłopotów, dlatego czasami lepiej powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie spedycyjnej. Firma, dla której logistyka tranzytów zagranicznych jest podstawą działalności, zadba o wszystko od A do Z, a co najważniejsze zrobi to w sposób profesjonalny, więc Twój motocykl dotrze na miejsce przeznaczenia szybko i bezpiecznie. Dobra logistyka pozwala nie tylko skrócić czas transportu i zagwarantować jego powodzenie, ale też zminimalizować jego koszta – a to oznacza, że taka opcja bardzo się opłaca.

Komentarze