Jak sfinansować Audi w 2021 roku? Wybrać leasing czy wynajem?

Audi 2021Rok 2020 za nami. Wiele osób, które odłożyły finansowanie samochodu na kolejny rok oraz na postpandemiczny okres, stoją przed decyzją o zakupie nowego firmowego lub prywatnego auta w pierwszej połowie 2021 roku. Co lepiej wybrać - leasing czy wynajem długoterminowy? Na co uważać i co warto wiedzieć? No i czy w ogóle warto finansować Audi w bieżącym roku?

Jak sfinansować Audi w 2021 roku? Jak najszybciej!

Chcesz sfinansować nowe Audi w wynajmie długoterminowym lub leasingu? Mamy dla Ciebie dwie wiadomości - jedną złą, a drugą… złą. Pierwsza wiadomość jest taka, że wraz z końcem ubiegłego roku aut na stockach zaczęło brakować, a trwający okres pandemii znacząco ogranicza możliwości produkcyjne fabryk samochodów.

Dlatego też na rynku wciąż może brakować konkretnych modeli Audi czy wersji wyposażenia samochodów. Poza tym może okazać się, że gdy fabryki znów ruszą z kopyta z produkcją, to auta, które zjadą z linii produkcyjnej, najpierw trafią do osób, które zamówiły swoje egzemplarze jeszcze w 2020 roku.

Druga wiadomość jest taka, że warunki finansowe mogą stać się mniej korzystne dla przyszłych leasingobiorców czy osób, które wybiorą najem długoterminowy. Jeszcze w okresie pandemii banki obniżyły stopy procentowe, co ograniczyło koszty leasingu i wynajmu. W niedalekiej przyszłości może okazać się jednak, że stopy procentowe znów wzrosną, a w konsekwencji koszty finansowania również.

Kolejną kwestią jest również cena nowych samochodów z roczników 2020 i 2021. Obecnie wciąż trwają wyprzedaże starszego rocznika, dzięki czemu możesz zaoszczędzić sporą ilość gotówki, gdy zdecydujesz się na finansowanie na początku bieżącego roku.

Dlaczego warto wybrać leasing Audi w 2021 roku?

Leasing Audi to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą nabyć samochód oraz rozłożyć jego finansowanie na lekkie dla portfela raty. Leasing pozwala zapewnić sobie znaczną optymalizację podatkową.

Poza tym, wybierając leasing samochodu, możesz zagwarantować sobie o wiele większą swobodę w użytkowaniu samochodu. Kolejną zaletą przemawiającą za leasingiem samochodu w 2021 roku jest jego niski koszt.

Reasumując: leasing Audi w 2021 roku to usługa dla tych, którzy chcą wygodnie i bezpiecznie sfinansować auto i stać się jego właścicielem pod koniec trwania umowy.

Dlaczego warto wybrać wynajem długoterminowy Audi w 2021 roku?

Wynajem długoterminowy auta jest nieco droższym rozwiązaniem od leasingu. Niemniej, w ramach tej usługi możliwe jest uzyskanie dodatkowych, komplementarnych usług zapewniających o wiele wygodniejszą eksploatację samochodu. Poza tym wynajem długoterminowy jest usługą i jako taka może być w pełni zaliczana do kosztów działalności.

Istotną zaletą wynajmu długoterminowego jest jego większa dostępność, co jest szczególnie ważne dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność. Jednocześnie wynajem jest łatwy i intuicyjny w księgowaniu.

Podsumowując, wynajem długoterminowy Audi w 2021 roku to usługa, z której skorzystają przede wszystkim osoby, które chcą wygodnie korzystać i nie posiadać.

Komentarze