Jak stworzyć dobre darmowe CV?

Darmowe CVPrzygotowanie dobrego CV nie jest wcale łatwe. W końcu to ono stanowi autoprezentację i powinno zrobić na rekruterze dobre wrażenie. Nie ma również czegoś takiego jak jedno uniwersalne CV. Należy je napisać pod kątem danego stanowiska. Jak stworzyć więc darmowe dobre CV?


Co musi znaleźć się w CV?

CV musi zawierać określone elementy. Przede wszystkim należy je podzielić na sekcje. Każda sekcja musi być przy tym rzetelnie opisana. Danymi obowiązkowymi są:  imię i nazwisko, dane kontaktowe takie jak nr telefonu oraz adres e-mail. Nie trzeba natomiast podawać swojego adresu zamieszkania. Kolejną ważną sekcją jest ta dotycząca wykształcenia. W tym przypadku należy skupić się na najważniejszych informacjach. Nie ma konieczności opisywania całej ścieżki edukacji od szkoły podstawowej. Bardzo rzetelnie należy opisać swoje doświadczenie zawodowe. Informacje muszą być czytelne oraz zrozumiałe. Należy wskazać okres zatrudnienia, zajmowane stanowisko, ale też pełną nazwę firmy, w której się pracowało. Aby zrobić jeszcze lepsze wrażenie na rekruterze, można przygotować zwięzłe podsumowanie swojego doświadczenia zawodowego. Napiszcie też informacje na temat znajomości języków obcych. Jednak pamiętajcie, że należy dokonać obiektywnej oceny swoich umiejętności, gdyż rekruterzy bardzo często sprawdzają właśnie znajomość języka obcego. Jeżeli posiadacie jakieś certyfikaty czy dyplomy, to warto również dodać informacje na ten temat. Jeżeli szukacie darmowego narzędzia, które pomoże Wam stworzyć dobre CV, koniecznie wejdźcie na stronę: cv-wzor.com. Wiele osób chcąc stworzyć CV szuka dobrego kreatora, jednak często okazuje się, że skorzystanie z niego wymaga uiszczenia opłaty. Darmowe narzędzie jest odpowiedzią na ich potrzeby.

Jakich błędów nie popełniać pisząc swoje CV?

Jak już wspominaliśmy poprzez CV macie dokonać swojej autoprezentacji. Niestety bardzo łatwo jest popełnić błąd czy nawet błędy. Jednym z najczęstszych jest brak dopasowania do odbiorcy. Wysyłanie CV hurtowo zupełnie się nie sprawdza. Błędem jest również umieszczenie w CV zbyt dużej ilości informacji, które nie mają znaczenia w całym procesie rekrutacji, a jedynie zajmują niepotrzebne miejsce. Nie można zapominać jak ważna jest estetyka. Należy używać maksymalnie dwóch fontów i unikać kroju bez polskich znaków. Pamiętajcie, by dodać profesjonalne zdjęcie. Nie może to być selfie. Zdjęcie musi być formalne. Unikajcie jeszcze utartych frazesów czy kreatywności na siłę. Pamiętajcie jeszcze o zastosowaniu odpowiedniej wielkości czcionki, która wynosi 9-10. Trzeba zadbać też o marginesy. Dobre CV, które jest estetycznie wykonane zwiększy Wasze szanse na zatrudnienie.

Komentarze