Jak wypłacana jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowaNajczęściej pożyczka gotówkowa - pozabankowa lub w banku - jest wypłacana na konto wnioskodawcy. Dla większości osób jest to również najwygodniejszy sposób, żeby otrzymać środki. Istnieją też jednak inne formy wypłaty pożyczki - gotówka do ręki, czek GIRO lub karta przedpłacona. Zobacz, co warto wiedzieć na ich temat.

Przelew na konto - najpopularniejsza forma wypłaty pożyczki gotówkowej pozabankowej

Coraz częściej wszystkie formalności związane z pożyczką załatwisz całkowicie online, a środki otrzymasz przelewem na rachunek bankowy. Jeśli masz konto w banku, będzie to najszybsze, najwygodniejsze i zwykle najlepsze rozwiązanie. Dobrym przykładem jest pożyczka w Smartney, którą często uzyskasz w zaledwie kilka minut.

Możesz w ten sposób otrzymać nawet do 60 tysięcy złotych bez zaświadczeń o zarobkach - wystarczy Ci dowód osobisty i numer rachunku bankowego oraz poprawnie wypełniony wniosek kredytowy. Pieniądze znajdą się na Twoim koncie nawet tego samego dnia, w którym złożysz wniosek (w zależności od tego, jak szybko Twój bank odbiera szybkie przelewy).

Pożyczki gotówkowe pozabankowe na czek GIRO

Smartney należy do firm, w których otrzymasz finansowanie tylko na rachunek w banku. Niektóre pożyczki gotówkowe pozabankowe można jednak wypłacić również w inny sposób. Jeśli nie masz konta lub nie chcesz, by zostało powiązane z pożyczką, alternatywą może być czek GIRO.

Pozwoli Ci on zrealizować pożyczkę i otrzymać gotówkę do ręki w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub niektórych banków (np. Banku Pocztowego). Żeby to zrobić, należy mieć przy sobie dokument tożsamości i podać kod, który znajduje się na czeku GIRO wystawionym przez pożyczkodawcę w formie papierowej lub elektronicznej.

Taka forma wypłaty środków będzie jednak odczuwalnie mniej opłacalna niż przelew na konto. Ponosisz bowiem dodatkową opłatę za wystawienie czeku (13 zł), który zwykle musisz zrealizować w ciągu kilku dni.

Inne formy wypłaty pożyczki - gotówka do ręki i obsługa domowa lub karta przedpłacona

W przypadku niektórych pożyczek gotówkowych pozabankowych lub bankowych możesz wypłacić środki w placówce instytucji, która udziela Ci finansowania. Pamiętaj natomiast, że dodatkowe opłaty mogą być wtedy jeszcze wyższe niż przy czeku GIRO.

Istnieją również pożyczki, w których gotówkę dostajesz do ręki w domu od przedstawiciela pożyczkodawcy lub kuriera. Często w ten sam sposób spłacasz też wtedy raty. Zobowiązania z obsługą domową mogą wydawać się wygodnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć przelewów. Jest to jednak najdroższa forma obsługi pożyczki, a koszty mogą być naprawdę wysokie.

Inną, stosunkowo rzadko spotykaną możliwością jest pożyczka na kartę przedpłaconą. Korzystasz z niej tak samo, jak z karty debetowej lub prezentowej - czyli płacisz nią aż do wyczerpania środków, które znajdują się na karcie. Również w tym przypadku ponosisz jednak dodatkowe opłaty za wystawienie karty.

Komentarze