Jakie auto wziąć w leasing? 10 najczęściej finansowanych samochodów

Leasing autaWybierając auto finansowane za pośrednictwem leasingu, najczęściej poszukujemy samochodów zapewniających odpowiedni poziom bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności. Choć decydując się na leasing auta należącego do czołówki bestsellerów w Polsce, nie będziemy wyróżniać się z tłumu, to z całą pewnością uzyskamy wiele wymiernych korzyści zwiększających opłacalność finansowania.

Dlaczego warto wziąć w leasing popularne auto?

Za leasingiem najpopularniejszych nowych samochodów oferowanych na rynku pierwotnym przemawiają niemal same zalety. Kluczową z nich jest możliwość o wiele łatwiejszej odsprzedaży pojazdu po zakończeniu umowy leasingowej. Decydując się na popularne auto, mamy pewność, że po kilku latach finansowania będzie to popularny model na rynku wtórnym. Co więcej, możemy spodziewać się, że jego wartość rezydualna nie spadnie poniżej pewnego poziomu, a co za tym idzie - przy odsprzedaży auto nie straci nadmiernie na wartości.

Finansując popularne auto, otwieramy sobie również furtkę do większej dostępności i niższej ceny zakupu części eksploatacyjnych (również części zamiennych i akcesoriów). Istotne jest także to, że popularne modele na rynku zazwyczaj są jednymi z bardziej udanych samochodów w danym segmencie i przedziale wiekowym. Zazwyczaj uchodzą one za bezawaryjne, bezproblemowe w eksploatacji oraz zapewniające wysoki poziom komfortu użytkowania.

10 najczęściej finansowanych samochodów w Polsce

Poniższy ranking najczęściej finansowanych samochodów w Polsce oparty został na liczbie rejestracji nowych aut osobowych przez przedsiębiorstwa w 2019 roku, a źródłem danych jest rejestr prowadzony przez CEP. Klienci instytucjonalni pod koniec 2019 roku stanowili ponad 73% udziału wszystkich klientów finansujących samochody z rynku pierwotnego.

Największą popularnością cieszą się samochody należące do segmentu kompaktów - Corolla, Octavia, Astra i Golf. Niemniej, kierowcy coraz częściej decydują się na finansowanie SUV-ów oraz crossoverów - m.in. Dacii Duster, Mazdy CX-3 czy Volkswagena Tiguana.

W ubiegłym roku Polacy najczęściej decydowali się na finansowanie samochodów marki Skoda, Toyota i Opel. Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się Toyota Corolla (2325 sprzedanych egzemplarzy. Drugie miejsce zajęła nieschodząca z podium Skoda Octavia (1977 sztuk). Trzecie miejsce zarezerwowano dla Skody Fabii (1575 sztuk). Czwarte miejsce to Toyota Yaris (1293 sztuk), a pierwszą piątkę zamyka Opel Astra (1221 sztuk).

Szóstym najchętniej kupowanym nowym samochodem w 2019 roku była Dacia Duster (1035 sztuk). Dalsze miejsca zajęły: Volkswagen Golf (941 sztuk), Mazda CX-3 (875 sztuk), Skoda Superb (854 sztuk) i Volkswagen Tiguan (760 sztuk).

Szukasz atrakcyjnego finansowania sprawdzonego, niezawodnego i bogato wyposażonego auta mieszczącego się na samym szczycie rankingu popularności samochodów w Polsce? Sprawdź ofertę leasingu samochodu w Carsmile i sfinansuj auto całkowicie online z dostawą wymarzonego pojazdu prosto pod własny dom.

Komentarze