Kancelaria dla frankowiczów - jaką wybrać?

Kancelaria dla frankowiczówZgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z października 2019 roku, osoby, które zaciągnęły kredyt frankowy, mogą liczyć na unieważnienie niekorzystnych zapisów umowy kredytowej. Dzięki temu mają one szansę nie tylko na wykasowanie tzw. zapisów abuzywnych z treści dokumentu, ale też na zwrot nielegalnie pobranych przez bank środków.

Kredyt frankowy a wsparcie ze strony kancelarii

Kredytobiorcy, którzy chcą zmienić niekorzystne dla siebie zapisy umowne, mogą złożyć odpowiedni wniosek do sądu indywidualnie lub też za pośrednictwem kancelarii prawnych. Warto zaznaczyć, że nie każda kancelaria posiada w tej materii stosowne doświadczenie. Dlatego wybierając odpowiedniego reprezentanta prawnego, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i umiejętności w zakresie przepisów frankowych. Poza tym korzystanie z pomocy kancelarii dla frankowiczów niesie ze sobą sporo korzyści, w tym:

  • kompleksowe doradztwo w zakresie zmieniających się uwarunkowań prawnych,
  • pomoc w zakresie sporządzania wszystkich niezbędnych dokumentów,
  • analizowanie istniejących zapisów umownych i ocena szans wnioskodawcy pod kątem obecności treści niezgodnych z obowiązującymi przepisami,
  • reprezentowanie klienta w trakcie postępowania sądowego i przedsądowego.

Frankowicz, który korzysta z pośrednictwa kancelarii prawnej może zaoszczędzić sporo stresu i czasu. Aby jednak tak się stało, trzeba wiedzieć z pomocy której kancelarii warto skorzystać.

Ocena kancelarii prawnej pod kątem postępowań frankowych

Z punktu widzenia kredytobiorców, kancelaria dla frankowiczów powinna spełniać kilka założeń. Oto kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy jej wyborze.

  1. Doświadczenie i umiejętności - kancelaria dla frankowiczów musi posiadać odpowiednio duże doświadczenie w kwestiach związanych z prowadzeniem spraw dotyczących kredytów frankowych. Dobrze jest, jeśli w grupie pracowników danej kancelarii jest choć kilka osób, które odniosły sukcesy w tej materii i mogą pochwalić się bardzo dobrymi referencjami.
  2. Nazwa i forma działalności - choć z pozoru czynniki te są mało istotne, to w gruncie rzeczy mają olbrzymie znaczenie. Sprawę frankowicza powinna prowadzić kancelaria adwokacka lub kancelaria radcy prawnego. Pozostałe podmioty to często spółki z o.o., które nie mogą reprezentować swoich klientów w trakcie postępowania.
  3. Opinie klienckie - referencje, to jeden z istotniejszych czynników decydujących o podjęciu współpracy z wybraną kancelarią. Opinie zadowolonych klientów to bardzo wiarygodne źródło informacji. Warto jednak szukać ich na wielu różnych platformach, a nie jedynie na stronach należących do wybranych podmiotów.
  4. Rankingi - to kolejne, bardzo ważne źródło wiedzy na temat działalności kancelarii prawnych. Dzięki rankingom można w bardzo łatwy sposób porównać ze sobą kilka różnych podmiotów. Warto zwrócić uwagę również i na to, by ranking zamieszczał dodatkowe informacje dotyczące kancelarii, czyli dane o lokalizacji, specjalizacji, a nawet opinie dotychczasowych klientów.
  5. Podejście do klienta - to bardzo ważna kwestia, która ma bardzo duży wpływ na formę współpracy pomiędzy kredytobiorcą a kancelarią. Ta ostatnia powinna dbać o profesjonalne podejście do klientów, traktując ich jednocześnie w sposób indywidualny. Dzięki temu czują się oni wyjątkowo i chcą wracać, być może w kontekście wielu innych zagadnień prawnych.
  6. Koszty i kwestie finansowe - elastyczny sposób rozliczeń, to jedna z największych zalet profesjonalnych kancelarii prawnych. Najlepiej, aby uiszczenie honorarium (i pozostałych opłat) było dostosowane do możliwości finansowych klienta. Wycena usług kancelaryjnych jest często darmowa i - co ważne - zwykle odbywa się drogą zdalną. Wystarczy więc wysłać zapytanie do kancelarii i czekać na odpowiedź.

Podsumowanie

Każda kancelaria prawna może - przynajmniej w teorii - prowadzić sprawy frankowiczów. Niestety, często bywa tak, że kredytobiorca nie zwraca uwagi na dotychczasową działalność tego podmiotu, co skutkuje wieloma utrudnieniami w trakcie dochodzenia swoich praw przed sądem.

Źródło: https://kancelaria-kfk.pl/publikacje/kancelaria-dla-frankowiczow/.

Komentarze