Kredyt gotówkowy sposobem na sfinansowanie Twoich noworocznych planów? Co warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowyPrzełom i początek roku to czas, kiedy robimy noworoczne postanowienia i plany. To także okres przygotowań do Świąt, sylwestrowych wypadów w góry, czy wyjazdów na ferie. Wiąże się to ze zwiększonymi wydatkami i nie zawsze mieści się w naszym domowym budżecie. Co wtedy? Jedną z popularniejszych form finansowania dowolnie wybranego celu jest kredyt gotówkowy.

Na co możesz przeznaczyć pieniądze pozyskane z kredytu gotówkowego? Czy sfinansujesz nim wyjazd na ferie?

Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za kredytem gotówkowym jest to, iż uzyskane z niego środki możesz przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. W przeciwieństwie do innych produktów kredytowych, np. kredytu hipotecznego, nie masz także obowiązku posiadania dodatkowego zabezpieczenia w postaci hipoteki. Kredyt gotówkowy traktowany jest jako szansa na sfinansowanie bieżących wydatków, niezależnie od tego, czy będzie to wyjazd z rodziną na ferie, zakup nowego sprzętu narciarskiego (np. nart, kasku), czy opłacenie kursu językowego w ramach realizacji noworocznych postanowień.

Na co trzeba zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy

Zanim wybierzesz ofertę kredytu gotówkowego, warto upewnić się, czy na pewno jest ona adekwatna do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Warto sprawdzić nie tylko kwestię oprocentowania, ale także czy np. bank nie będzie wymagał od Ciebie skorzystania z dodatkowych produktów finansowych, których możesz wcale nie potrzebować. Mimo wielu narzędzi do porównywania takich ofert w Internecie, zachęcamy do skorzystania ze wsparcia ekspertów finansowych Grupy ANG, kierujących się zasadami odpowiedzialnej sprzedaży. Współpraca z naszymi ekspertami to gwarancja otrzymania oferty produktu, którego naprawdę potrzebujesz, na który Cię stać, ale też za godziwą cenę. Ekspert wyjaśni Ci wszystkie zapisy umowy, byś miał świadomość tego, jakie zobowiązanie bierzesz na siebie.

Jakich dokumentów będziesz potrzebować do otrzymania kredytu gotówkowego?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy https://grupaang.pl/kredyty-i-pozyczki/kredyt-gotowkowy/, w większości przypadków, banki wymagają przedłożenia konkretnych dokumentów. Chodzi tu przede wszystkim o dokument potwierdzający tożsamość osoby wnioskującej o jego przyznanie. Może to być dowód osobisty (w przypadku obywateli RP), zaś obcokrajowiec powinien przedstawić paszport wraz z kartą pobytu. Dodatkowo bank może wymagać zaświadczenia o dochodach.

Można znaleźć na rynku oferty kredytów gotówkowych, w przypadku których zaświadczenia o dochodach nie są wcale wymagane. Kredyty te nie należą jednak do standardowej oferty, bo banki, udzielając kredytu gotówkowego, starają się minimalizować ryzyko niewypłacalności klienta.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach udzielany jest w tzw. „uproszczonej procedurze”, co jednak nie oznacza, że otrzymasz go bez przedstawienia konkretnych dokumentów. W przypadku kredytu gotówkowego bez zaświadczeń o dochodach, bank może wymagać takich dokumentów jak:

  • wyciąg z konta za ostatnie 3-6 miesięcy,
  • wyciąg z przelewami za ostatnie 3-6 miesięcy,
  • PIT za ostatni rok,
  • zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek wydawane przez ZUS,
  • zaświadczenie o zatrudnieniu.

Sprawne uzyskanie najlepszego kredytu gotówkowego możliwe jest dzięki dobrej znajomości ofert dostępnych na rynku i szybkiemu złożeniu kompletu wymaganych dokumentów. W obu tych aspektach z pomocą przyjdzie Ci ekspert finansowy Grupy ANG. Wszystko po to, abyś mógł cieszyć się gotówką na dowolnie wybrany cel bez obaw o niepotrzebne koszty czy stratę dużej ilości czasu na załatwienie formalności.

Komentarze