Kredyt na wykończenie domu lub mieszkania przy odmownej decyzji banku - co zrobić?

Kredyt na wykończenie domuPrzeglądając nieruchomości, wiele osób skupia się w pierwszej kolejności na tych z rynku pierwotnego. Zakup mieszkania od developera to wiele zalet, ale też pewne ryzyko, że w pewnym momencie zabraknie funduszy na wykończenie i trzeba będzie szukać wsparcia w postaci kredytu.

Z reguły kredyt hipoteczny kojarzy się z zakupem domu, mieszkania lub działki. Jednak może też dotyczyć samego remontu albo wykończenia. Aby go dostać, trzeba spełnić takie same warunki, jak wtedy, kiedy pieniądze są potrzebne na zakup nieruchomości.

Dlaczego kredyt na wykończenie domu lub mieszkania jest pożądanym produktem finansowym?

Dom lub mieszkanie od developera jest nowe, nie potrzeba więc wymieniać żadnych instalacji, sprzątać po poprzednich lokatorach. Nie oznacza to jednak, że nie będzie nic do zrobienia. Sam zakup to dopiero część wydatków, z jakimi musimy się liczyć. Otrzymujemy nieruchomość w stanie developerskim, czyli pustą, bez wykończonych ścian, podłóg, bez wyposażenia łazienki itd. To ogromny koszt, który może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy. Biorąc pod uwagę to, że dopiero kupiliśmy mieszkanie, taką kwotą nie dysponujemy. Poza tym materiały budowlane i wykończeniowe szybko drożeją, więc niekoniecznie wydatki, jakie braliśmy pod uwagę przed rokiem, teraz będą na tym samym poziomie.

Trudniej o kredyt hipoteczny

Inflacja, rosnące stopy procentowe i szereg innych czynników sprawiają, że o kredyt hipoteczny jest znacznie trudniej, niż jeszcze jakiś czas temu. Nie wystarczy, że mamy wkład własny, musimy spełnić wiele innych rygorystycznych formalności. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, które składają wniosek o kredyt, odchodzi z banku z decyzją odmowną. Już teraz widać, że będzie się to pogłębiać. Czy w takim razie możemy gdziekolwiek dostać kredyt hipoteczny na wykończenie domu lub mieszkania?

Skąd wziąć kredyt hipoteczny na remont mieszkania?

Banki trzymają się sztywnych zasad. Wystarczy, że jakkolwiek nie pasujemy do wyznaczonych ram, a kredytu nie dostaniemy. W ten sposób instytucje chcą się zabezpieczyć przed ewentualnymi kłopotami w związku z brakiem spłat rat. Nie znaczy to jednak, że nigdzie nie dostajemy pieniędzy, bo dla banków nie spełniamy wymogów formalnych.

Jeśli skontaktujemy się z doradcą, który perfekcyjnie zna polskie prawo, to może się okazać, że nie tylko kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania jest w zasięgu ręki, ale może być na bardzo atrakcyjnych warunkach. W czym tkwi sekret? Prawo daje większe możliwości niż banki, a ktoś, kto doskonale zna przepisy, będzie w stanie tak sporządzić wniosek, byśmy mogli otrzymać pieniądze.

W przypadku kiedy kupiliśmy nieruchomość w województwie pomorskim, skontaktujmy się z MbConsulting.pl. Przedstawiciele tej firmy pomogli wielu osobom, które nawet kilkukrotnie dostały decyzję odmowną w banku. Wykazują się dużym zrozumieniem i starają się znaleźć najlepsze dostępne rozwiązania. Jeśli jeszcze nie jesteśmy przekonani, to być może zachęci nas fakt, że 100% wniosków, jakie składają, wiąże się z decyzją pozytywną.

Więcej informacji na temat kredytu hipotecznego na budowę domu znajdziesz na stronie: https://mbconsulting.pl/kredyt-hipoteczny-na-budowe-domu/.

Komentarze