Na czym polega trading kryptowalutowy?

Trading kryptowalutowyW dobie szalejącej inflacji i niestabilności rynków, kryptowaluty to jeden z gorących tematów inwestycyjnych. Stanowią one bowiem jedno z rozwiązań, pozwalających na osiąganie sporych zysków w ramach rozmaitych modeli inwestycyjnych. Jednym z popularniejszych jest trading, na który decyduje się wiele osób. Czym jest trading kryptowalutowy? Czy rzeczywiście pozwala generować zyski? Jakie są rodzaje tradingu? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.

Trading kryptowalutowy - co to takiego?

Czym w ogóle jest trading kryptowalutowy? To forma spekulacji na temat zmieniających się cen kryptowalut na rynku kryptograficznym. Działa to podobnie jak w przypadku innych aktywów inwestycyjnych. Po zakupie kryptowaluty odsprzedaje się ją następnie po wyższej cenie na giełdach kryptograficznych. W ten sposób generuje się zyski.

Zadaniem tradera jest przewidywanie trendów na rynku kryptowalutowym. Od tego zależy, czy będzie w stanie zyskać na zakupie konkretnej waluty elektronicznej, czy będzie musiał liczyć się ze stratą. Każda inwestycja jest bowiem obarczona ryzykiem, które należy brać pod uwagę zanim podejmie się decyzję o wejściu w inwestycje kryptowalutowe.

Trading a inwestowanie w kryptowaluty - podstawowe różnice

Trading jest rodzajem inwestowania w kryptowaluty. Od standardowych działań inwestycyjnych odróżnia go jednak kwestia czasu trwania inwestycji. Trader działa w krótkich oknach czasowych, nie mrozi środków na długie lata.

W zależności od długości tradingu wyróżnia się:

  • scalping (pozycje otwarte przez kilka minut lub godzin),
  • day trading (transakcje jednodniowe),
  • swing trading (kilka dni),
  • position trading (czas otwarcia pozycji do kilku tygodni).

Oznacza to zatem, że trader musi nieustannie śledzić krótkofalowe zmiany kursów, które mogą wpłynąć na wysokość jego zysków.

Jak inwestować w kryptowaluty - zyskownych trading kryptowalutowy

Trading kryptowalutowy wymaga sporej wiedzy i zaangażowania, by odpowiednio śledzić wahania kursów i wybierać właściwe pary kryptowalutowe do realizowania transakcji.

Z tego też względu wiele osób, zwłaszcza na początku swojej inwestycyjnej drogi w świecie kryptowalut, decyduje się na pomoc ze strony doświadczonych brokerów, którzy pomagają im w wyborze odpowiednich par kryptowalutowych i czasu ich zakupu lub sprzedaży. Specjaliści mają niejednokrotnie znacznie większą wiedzę oraz nieustannie śledzą kursy, co pozwala im podejmować lepsze decyzje.

Inną opcją jest zastosowanie rozmaitych narzędzi do automatyzacji handlu kryptowalutami. Świetnie w tej roli sprawdzają się roboty, jak choćby te ze strony: EazyBot.pl. Są to wstępnie zaprogramowane rozwiązania, które otwierają i zamykają zyskowne transakcje w imieniu klienta, nieustannie śledząc wahania kursów kryptowalutowych na wybranych giełdach. Pozwala to zwiększyć skuteczność tradingu oraz zminimalizować ryzyko straty.

Trading kryptowalutowy - czy trader kryptowalutowy może zarabiać na giełdach kryptograficznych?

Trading kryptowalutowy to sposób na skuteczne inwestowanie środków, by pomnożyć posiadany kapitał. Wiele osób widzi w nim również szansę na ochronę majątku przed groźnymi skutkami inflacji. W każdym z przypadków trading na giełdach kryptograficznych potrafi generować zyski i przynosić solidne zwroty z inwestycji. Trzeba jednak działać rozsądnie, inwestując bezpieczne kwoty, oraz wykorzystywać odpowiednie narzędzia (np. do automatyzacji tradingu), wspierające skuteczny handel w przestrzeni wirtualnej. A przecież właśnie na takich transakcjach zależy wszystkim inwestorom.

Komentarze