Najlepsze studia MBA w Polsce prowadzi Uczelnia WSB Merito (dawniej Wyższa Szkoła Bankowa)

Studia MBAStudia MBA cieszą się nieustającą popularnością - co roku wiele osób posiadających już doświadczenie zawodowe i wykształcenie wyższe dochodzi do wniosku, że aby dalej się rozwijać, konieczne jest podjęcie dodatkowych kroków, takich jak choćby udział w programie Master of Business Administration. Świetną opinią cieszą się programy MBA realizowane przez Uczelnię WSB Merito, które są zresztą najczęściej wybieranymi uczelniami niepublicznymi w Polsce.

Profesjonalne programy MBA w Wyższych Szkołach Bankowych

Programy MBA regularnie (co dwa lata) są oceniane przez SEM Forum i klasyfikowane w specjalnym ratingu. 6 programów prowadzonych przez Uczelnie WSB Merito zostało zakwalifikowanych do klasy profesjonalnej, 3 - do klasy profesjonalnej plus. To z kolei świadczy o wysokim poziomie programów i zadowoleniu uczestników.

Zgodnie z ratingiem SEM Forum z 2020 r. do klasy profesjonalnej zakwalifikowano programy:

  • Executive MBA - Project Management we Wrocławiu,
  • MBA w WSB w Gdańsku,
  • MBA w WSB w Toruniu,
  • MBA w WSB w Poznaniu,
  • MBA w WSB w Bydgoszczy,
  • MBA w WSB w Chorzowie.

Z kolei do klasy profesjonalnej plus zakwalifikowano programy Executive MBA w Poznaniu, Franklin University MBA w WSB we Wrocławiu oraz MBA w WSB we Wrocławiu.

11 programów MBA w rankingu "Perspektywy" i najczęściej wybierane uczelnie niepubliczne

Klasy profesjonalne i profesjonalne plus w ratingu SEM Forum zasługują oczywiście na uwagę, jednak programy MBA prowadzone przez Uczelnie WSB Merito świetnie wypadają również w rankingu "Perspektywy". W 2021 r. znalazło się tam aż 11 programów MBA prowadzonych przez WSB. Dodatkowo program Executive MBA PM Wrocław w WSB to jeden z liderów w kategoriach, a program EMBA Poznań w WSB uzyskał maksymalną ocenę w kategorii zajęć w językach obcych w rankingu "Perspektyw" 2021. Więcej o programach MBA w Uczelniach WSB Merito (dawniej WSB) i o tym, jak są oceniane, można przeczytać na https://studiamba.merito.pl/dlaczego-wsb-merito/lider-rankingow.

Warto również zaznaczyć, że z informacji o wynikach rekrutacji w roku akademickim 2022/2023 opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wynika, że Studia MBA Uczelni WSB Merito znalazły się w ścisłej czołówce najczęściej wybieranych uczelni, jeśli chodzi o studia I stopnia i studia jednolite magisterskie.

Z kolei w przypadku studiów, Grupa Uczelnie WSB Merito prowadzi programy Master of Business Administration już od ponad 20 lat. Dodatkowo robi to we współpracy z partnerami merytorycznymi - uczelniami z 3 krajów, a wykładowcami są praktycy z wieloletnim doświadczeniem. To wszystko składa się nie tylko na jakość prowadzonych programów, ale też - ich popularność wśród osób, które rozważają studia MBA. W przypadku Uczelni WSB Merito warto też zwrócić uwagę na Badania Atrybutów Marki przeprowadzone w 2022 r. Wynika z nich, że aż 90,9 proc. absolwentów programów MBA w WSB Merito poleciłoby innej osobie studia w WSB Merito. To ostatecznie potwierdza, że uczestnicy studiów MBA tej uczelni są zadowoleni z poziomu realizowanego programu.

Komentarze