Sprawdzamy dostępne rodzaje płatności w sklepie internetowym Shopify

Sklep internetowy ShopifyShopify to platforma e-commerce, która umożliwia milionom osób prowadzenie sklepów w internecie. Korzystają z niej przedsiębiorcy niemal z całego świata, co bez wątpienia świadczy o tym, że jest świetnym i łatwo dostępnym narzędziem. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które dopiero otwierają swój biznes, jak i w sytuacji, gdy ktoś chce przenieść istniejącą już firmę do internetu. Dlaczego warto wybrać Shopify? Jakie możliwości oferuje ta aplikacja swoim użytkownikom?

Dlaczego warto korzystać z Shopify?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, Shopify to platforma, która umożliwia prowadzenie biznesu online. Narzędzie to ma mnóstwo zalet, a jedną z nich jest to, że nawet osoba bez umiejętności związanych z programowaniem da sobie radę przy tworzeniu swojego własnego sklepu. Oczywiście wiele osób ma co do tego wątpliwości, zwłaszcza jeśli nie mieli wcześniej zbyt wiele wspólnego z obsługą tego typu narzędzi, jednak na to też jest rada. Sklep internetowy Shopify pomoże założyć wecanfly.pl, czyli eksperci w działaniu na tej platformie.
Inne zalety Shopify to niezawodność, gdyż wszelkie problemy techniczne związane z funkcjonowaniem platformy są natychmiastowo rozwiązywane, a użytkownik nie musi martwić się kosztami z tym związanymi. Ponadto zakładając sklep na Shopify, można z łatwością uruchomić sprzedaż na Facebook Shop, Facebook Messenger, Instagram, Amazon czy Pinterest, co więcej stany magazynowe są w takim wypadku zsynchronizowane. Jak widać, zalet takiego rozwiązania jest wiele, a przytoczone przez nas przykłady to zaledwie mała ich część, przejdźmy jednak do kwestii kluczowej, czyli tego, jakie są dostępne rodzaje płatności na platformie Shopify.

Dostępne rodzaje płatności w sklepie internetowym Shopify

Jeszcze do niedawna wielu polskich przedsiębiorców nie decydowało się na korzystanie z Shopify właśnie ze względu na trudności związane z dokonywaniem płatności, a konkretnie z brakiem integracji z polskimi bramkami płatności. Zdecydowana większość polskich klientów preferuje dokonywanie płatności w internecie za pośrednictwem takich dostawców płatności, jak: Przelewy24, Dotpay, PayU, PayLane, Tpay czy Ecard. Jest jednak wyście z tej sytuacji, gdyż firma Wecanfly opracowała własną integrację pomiędzy Shopify a Przelewy24. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie takich metod płatności, jak:

  • Blik,
  • płatności ratalne - eRaty,
  • płatności odroczone PayPo,
  • Apple Pay,
  • Google Pay,
  • płatności wszystkich kluczowych banków na polskim rynku.

Jakie możliwości oferuje ta aplikacja swoim użytkownikom?

Bardzo ważne dla wielu użytkowników jest to, że podobnie jak założenie sklepu internetowego na Shopify jest błyskawiczne i pozwala na bardzo szybkie rozpoczęcie swojej działalności w sieci, tak i rezygnacja z subskrypcji możliwa jest w każdym momencie. W porównaniu z innymi platformami znacznie ułatwione zostało tu prowadzenie kampanii marketingowych oraz sprzedaż za pośrednictwem social mediów. Do tego możemy wybrać jeden z kilku planów abonamentowych, dostosowując w ten sposób wydatki związane z prowadzeniem sklepu online do swoich możliwości finansowych.

Komentarze