Szukasz oszczędności? Znajdź je w swoim samochodzie!

Wypadek samochodowyWiększość ludzi obawia się decyzji związanych z oszczędzaniem. Niepotrzebnie, bo mamy wiele sposobów na odkładanie środków finansowych. Jednym z nich jest rozsądne gospodarowanie pieniędzmi przeznaczonymi na utrzymanie auta. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Obliczaj i planuj

Podstawową zasadą odkładania pieniędzy jest planowanie wydatków. W zależności od tego, czy chcesz zaoszczędzić na mieszkaniu, codziennych zakupach czy samochodzie, musisz skrupulatnie zaplanować wszystkie przyszłe działania. Pomoże Ci w tym OC kalkulator, pozwalający dokładnie przeanalizować oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto to zrobić, zanim wygaśnie Twoje obecne ubezpieczenie. Dzięki temu sprawniej przygotujesz się na ewentualny wydatek. A w przypadku ubezpieczenia może on być spory. Kalkulator OC pozwoli Ci nie tylko porównać propozycje, ale też zaoszczędzić sporo czasu.

Kontroluj

Na aucie można oszczędzać na wiele sposobów - nie tylko kupując dobre ubezpieczenie, ale też dbając o samochód, zanim zdąży się popsuć. Podobnie jak z człowiekiem, ważną rolę odgrywa tu profilaktyka. Regularne przeglądy sprawią, że większość usterek uda Ci się wyłapać odpowiednio wcześnie. To pozwoli zapobiec dalszemu psuciu się pojazdu i zabezpieczyć go na przyszłość. Niewielka naprawa kosztuje mniej niż np. wymiana kompletnych mechanizmów pojazdu. Ta ostatnia może stać się koniecznością, gdy zaniedbasz pierwsze oznaki niedomagań auta. Wtedy koszt rośnie, a Twój portfel cierpi.

Warto też na własną rękę sprawdzać niektóre funkcje pojazdu, m.in. badać poziom płynów i likwidować ich ubytki - niektóre substancje z czasem przestają spełniać swoją funkcję, innych zaczyna brakować.

Dbaj rozsądnie

Oszczędności możesz też szukać w codziennych aktywnościach i zachowaniu na drodze. Np. kupuj paliwo tylko na stacjach oferujących wysoką jakość w korzystnej cenie. Im lepsze paliwo, tym dłużej będzie ono zasilać Twoje auto i - co ważne - chronić silnik.

Pojazd możesz też czyścić samemu, zwłaszcza jeśli masz do dyspozycji kawałek ogródka z dostępem do bieżącej wody i prądu. Wtedy mycie karoserii i czyszczenie tapicerki to czysta przyjemność. Jeśli mieszkasz w bloku, wybierz się do znacznie tańszej myjni samoobsługowej, w której własnymi siłami wyczyścisz auto i… zaoszczędzisz!

Komentarze