Wizytownik książkowy i kieszonkowy - niezbędny w biznesie

WizytownikWizytownik to jeden z tych gadżetów, które koniecznie trzeba mieć przy sobie podczas biznesowego spotkania. Małe etui, które pomieści wizytówki własne oraz potencjalnego kontrahenta czy szefa oraz karty kredytowe, lojalnościowe i inne niewielkie dokumenty, wygląda dobrze i potrafi zrobić świetne pierwsze wrażenie. W zależności od przeznaczenia na rynku znajdziemy sporych rozmiarów wizytownik książkowy - na wiele kart i wizytówek, oraz mały, skórzany wizytownik, który z łatwością zmieści się w kieszeni. Bywa, że jednocześnie przydają się oba.

Skórzany wizytownik - szykowny mały gadżet

Kieszonkowy, podręczny wizytownik - niewielkich rozmiarów gadżet - to rzecz niemal niezbędna podczas biznesowych spotkań, szkoleń, czy ważnych konferencji. Zamiast gorączkowo szukać długopisu i notatnika, wystarczy wyciągnąć z kieszeni czy z teczki elegancki skórzany wizytownik, i włożyć do niego karteczkę z adresem nowo poznanej osoby. Pierwsze dobre wrażenie gwarantowane!

Podobnie jest z obdarowaniem nowego znajomego lub przyszłego kontrahenta własną wizytówką. Wyjęcie czystej, schludnej karteczki z eleganckiego etui, może być doskonałym początkiem obiecującego biznesowego kontaktu. Uporządkowanie, styl i klasa, o których opowie estetyczny skórzany wizytownik, dobrze świadczą o właścicielu tego niewielkiego gadżetu. Z taką osobą znacznie przyjemniej robi się interesy.

Dobry skórzany wizytownik, czyli jaki?

Podczas szukania wizytownika najlepszym doradcą będą indywidualne potrzeby. Na rynku znaleźć można skórzane wizytowniki o rozmaitych wielkościach, począwszy od najmniejszych poręcznych etui w rozmiarze zaledwie 110 x 145 mm, po większe - dwu i trzyrzędowe skórzane okładki, aż do sporych wizytowników książkowych. Te ostatnie potrafią pomieścić naprawdę wiele, bo niemal 130 klasycznych rozmiarów karteczek.

Jeżeli prowadzisz niewielki biznes lub po prostu lubisz zawierać nowe znajomości, dobrym wyborem będzie mały skórzany wizytownik, który zmieści się do najmniejszej torebeczki i każdej kieszeni oraz da się wszędzie ze sobą zabrać. Dla przedstawiciela handlowego i osoby, dla której biznesowe spotkania to codzienność, lepszy okaże się wizytownik książkowy, gotowy pomieścić ponad setkę kart i kartoników z danymi do kontaktu. Dla osób, które chcą zarówno przyjmować, jak i rozdawać wizytówki, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie posiadanie dwóch osobnych etui.

Wizytownik książkowy - wszystko pod ręką

Wizytownik książkowy to rozwiązanie szczególne i dające wiele możliwości, w zależności od inwencji twórczej posiadacza. Jest na tyle duży, że pozwala posegregować kontakty w kolejności niezbędnej dla właściciela - porządkującej alfabetycznej, czy funkcjonalnej - tematycznej i branżowej. W wielu przegródkach z powodzeniem zmieszczą się, obok wizytówek klientów czy partnerów biznesowych, podręczne karty czy reprezentacyjne karteczki z danymi własnej firmy.

Wizytownik książkowy może być świetną pomocą w firmie - książeczką z danymi adresowymi i telefonicznymi najistotniejszych partnerów handlowych czy usługodawców. Podobne zastosowanie znajdzie w każdym domu - segregując karty, kupony, czy najważniejsze kontakty. W zależności od zapotrzebowania, rozmiar i pojemność wizytownika książkowego łatwo dopasować. Duży wybór modeli oferuje np. Antra - na stronie producenta znaleźć można zarówno wizytownik książkowy trzy- , jak i czteroklatkowy o pojemności 96 lub 128 wizytówek.

Szykowne skórzane wizytowniki dla niej i dla niego

Dobrej jakości skórzane wizytowniki nie dość, że doskonale wyglądają i są niezwykle praktyczne, kosztują niedużo i potrafią naprawdę długo wytrzymać w idealnym, niezmienionym stanie. Dlatego wiele osób, szczególnie często nawiązujących kontakty handlowe, biznesowe czy towarzyskie, posiada ich kilka. Wizytowniki łatwo zestawić ze strojem, dopasować do charakteru spotkania, czy wykorzystać do podkreślenia własnej indywidualności.

Ładny wizytownik to również świetny pomysł na prezent dla kontrahenta czy pracowników. Skórzane wizytowniki ozdobione logiem firmy czy spersonalizowanym grawerem - z imieniem, ważnym symbolem czy ulubionym cytatem będą prezentować się znakomicie. Z łatwością znajdziemy etui w klasycznych, stonowanych barwach, jak i bardziej zdecydowanej kolorystyce - dla mamy, wujka, znajomego menagera czy świeżo poznanej businesswoman.

Komentarze