Firma

Systemy dystrybucji - rodzaje, efektywność, zalety, wady

Systemy dystrybucjiSystem dystrybucji w danym przedsiębiorstwie opiera się na konkretnym produkcie. Dlatego, gdy zmienia się profil firmy lub rodzaj produkowanego towaru, to musi zmienić się też system dystrybucji. Działania związane z dystrybucją bezpośrednio wpływają na tworzenie wizerunku firmy na rynku.

Więcej…

 

Koszty uzyskania przychodu - czym są? Przykłady, dokumenty

Koszty uzyskania przychoduKUP, czyli koszty uzyskania przychodu to koszty ponoszone przez przedsiębiorcę w celu uzyskiwania zysku. Pozwalają na obniżenie podatku dochodowego i muszą być ewidencjonowane za pomocą faktury lub rachunku. Wiążą się z nimi wydatki na materiały, paliwo do samochodu służbowego czy reklamę. Należy jednak uważać, bo nie wszystko to, co wydaje nam się, że mogłoby zostać wrzucone w koszty, nie stanowi ich pod względem prawnym.

Więcej…

   

Pełna księgowość w firmie - wyjaśniamy, krok po kroku

Formularze księgoweKażda firma musi mierzyć się z rejestrem wydatków i wpływów, podatkami, różnego rodzaju rozliczeniami oraz kontrolą płac. Wiele firm korzysta z pomocy księgowych współpracujących z przedsiębiorstwem tylko na wybranych płaszczyznach, jednak jeśli prowadzisz działalność, warto zastanowić się nad prowadzeniem pełnej księgowości.

Więcej…

 

Jaka forma zatrudnienia jest najkorzystniejsza?

ZatrudnienieNa polskim rynku pracy funkcjonuje kilka form zatrudnienia. Decydując się na podjęcie współpracy z daną firmą, warto zastanowić się, która z nich będzie najkorzystniejsza. Należy przy tym pamiętać, że różnią się one nie tylko specyfiką, lecz także perspektywą potencjalnych zarobków.

Więcej…