Firma

Pełna księgowość w firmie - wyjaśniamy, krok po kroku

Formularze księgoweKażda firma musi mierzyć się z rejestrem wydatków i wpływów, podatkami, różnego rodzaju rozliczeniami oraz kontrolą płac. Wiele firm korzysta z pomocy księgowych współpracujących z przedsiębiorstwem tylko na wybranych płaszczyznach, jednak jeśli prowadzisz działalność, warto zastanowić się nad prowadzeniem pełnej księgowości.

Więcej…

 

Jaka forma zatrudnienia jest najkorzystniejsza?

ZatrudnienieNa polskim rynku pracy funkcjonuje kilka form zatrudnienia. Decydując się na podjęcie współpracy z daną firmą, warto zastanowić się, która z nich będzie najkorzystniejsza. Należy przy tym pamiętać, że różnią się one nie tylko specyfiką, lecz także perspektywą potencjalnych zarobków.

Więcej…

   

Wady i zalety korzystania z usług biura księgowego

Biuro księgoweZastanawiasz się, czy pełnoetatowy księgowy się opłaca? Nie jesteś zadowolony ze swojego księgowego? Rozwiązanie, jakie dla Ciebie proponujemy to outsourcing księgowości. Oznacza to, że Twoje rozliczenia księgowe i podatkowe są obsługiwane przez firmę zewnętrzną. Jak dokładnie to działa i jakie są korzyści z takiej współpracy?

Więcej…

 

Wynagrodzenie za jeden dzień pracy - jak je obliczyć?

Wynagrodzenie za jeden dzień pracyZdarza się, że pracownik przez niemal cały miesiąc jest w firmie nieobecny. Wówczas pojawia się pytanie, jak obliczyć wynagrodzenie np. za jeden dzień pracy. Okazuje się, że nie jest to skomplikowane - ustawodawca dokładnie określił, jak należy postępować w takiej sytuacji.

Więcej…