Firma

KSeF a optymalizacja kosztów działalności firmy

Optymalizacja kosztów działalności firmyCzy obowiązkowe wprowadzenie Krajowego Systemu e-Faktur w firmie to coś strasznego? Niekoniecznie. KSeF może nie tylko ułatwić codzienną pracę, ale i przynieść przedsiębiorstwu realne oszczędności.

Więcej…

 

Systemy dystrybucji - rodzaje, efektywność, zalety, wady

Systemy dystrybucjiSystem dystrybucji w danym przedsiębiorstwie opiera się na konkretnym produkcie. Dlatego, gdy zmienia się profil firmy lub rodzaj produkowanego towaru, to musi zmienić się też system dystrybucji. Działania związane z dystrybucją bezpośrednio wpływają na tworzenie wizerunku firmy na rynku.

Więcej…

   

Koszty uzyskania przychodu - czym są? Przykłady, dokumenty

Koszty uzyskania przychoduKUP, czyli koszty uzyskania przychodu to koszty ponoszone przez przedsiębiorcę w celu uzyskiwania zysku. Pozwalają na obniżenie podatku dochodowego i muszą być ewidencjonowane za pomocą faktury lub rachunku. Wiążą się z nimi wydatki na materiały, paliwo do samochodu służbowego czy reklamę. Należy jednak uważać, bo nie wszystko to, co wydaje nam się, że mogłoby zostać wrzucone w koszty, nie stanowi ich pod względem prawnym.

Więcej…

 

Jakie znaczenie dla biznesu mają MSSF?

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości FinansowejMiędzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej stosowane są przez wiele krajów, a ich największą zaletą jest możliwość porównania kondycji finansowej spółek notowanych na giełdzie. Co różni MSSF od MSR i jakie znacznie mają one dla biznesu?

Więcej…